Výběr hypotéky není vždy tak jednoduchý!

Hypotéka je pro mnoho lidí jedinou možností, jak si pořídit vlastní bydlení. Jedná se sice o závazek na několik let, ovšem z vidinou, že jednou bude skutečně naše vysněná nemovitost jen a jen naše. Hypotéka představuje velmi snadnou cestu, která vám s financováním pomůže. Výhoda hypotečních úvěrů je hlavně v jejich úrokové sazbě, která je více než příznivá a u mnoha bank v posledních letech klesá hluboko pod dvě procenta. Kde ale sehnat skutečně tu nejlevnější hypotéku s nejpříznivějším úrokem?

počítání peněz

V posledních letech se s nabídkami hypotečních úvěrů doslova roztrhl pytel, neexistuje snad jediná banka, která by hypotéku neměla v nabídce. A samozřejmě nesmíme zapomenout ani na nebankovní společnosti, které na trh přivedli americkou hypotéku. I když to z názvu není patrné, s běžným hypotečním úvěrem má jen pramálo společného. Je bezúčelová a proto mnohem méně limitující než klasický úvěr na bydlení, peníze z ní tak můžete čerpat na dovolenou, studium nebo konsolidaci nevýhodných spotřebitelských úvěrů. Na financování bydlení přeci jenom už tak výhodná není, neboť klientům nenabízí tak výhodnou úrokovou sazbu. Ovšem ručit nemovitostí musíte v obou případech. Jak tedy vybrat ten správný hypoteční produkt pro vás?

uzavření smlouvy

Pomoci mohou online kalkulačky a srovnávače

Ještě před návštěvou banky je dobré zmapovat nabídky trhu, ne vždy je totiž hypotéka u vaší stávající banky tou nejvýhodnější (ani v případě, kdy patříte mezi dlouholeté klienty). Je potřeba mít na paměti, že banky chtějí na hypotékách především vydělat a i jedna desetina úrokové sazby navíc může ve výsledku hrát velký finanční rozdíl. Na to pozor! Hypotéka je pro mnoho lidí závazek i na několik desítek let a proto je potřeba vybírat skutečně pečlivě. Pokud si ale přeci jenom nebudete vědět rady, hypoteční poradce vám dokáže připravit nabídku přesně na míru.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup