Účinky Ašvagandy v boji proti stresu jsou známy stovky let

Technický pokrok současné civilizace umožňuje usnadnění života, ale nejde ruku v ruce s pokrokem morálním, jinými slovy duchovním. Kdyby tomu tak bylo, neexistoval by konkurenční boj v takovém rozsahu a lidé by více mezi sebou spolupracovali, což by jim přinášelo pozitivní výsledky. Ve společnosti je však stále mnoho nešvarů (podvody, úplatky, konexe, zvýhodňování a protekce, lobbování, bezohledné sobectví a mnoho dalších), tím pádem je technika zneužitelná a to je také jedním z podstatných stresových faktorů.

adaptogenní byliny

Jek čelit stresu

Zcela se vyhnout stresu v současné době nelze a tak si musíme vypomáhat různými prostředky – meditací, odpočinkem a delším spánkem, vhodnou stravou, cvičením a sportem. Velmi efektivním pomocníkem jsou i adaptogeny.

Co je to adaptogen? Samotný název napovídá, že podporuje adaptaci – přizpůsobení okolnostem, situacím a prostředí, kde stresové faktory působí. A těch je opravdu mnoho a někdy si je také nepřipouštíme či neuvědomujeme – hluk z ulice, zplodiny z aut, zvýšená hladina prachu, smog z vytápění objektů, letní smog v důsledku přízemního ozonu, letní teploty nad 27 stupňů Celsia, málo slunečního svitu v zimě, mrazivé či nevlídné deštivé chladné počasí, psychologické jevy (konflikty v rodině, v zaměstnání, ve škole, v obchodě, při parkování vozidla, kontakt s úřady, problémy se sousedy, málo pohybu nebo naopak extrémní sporty, špatná životospráva (bílá mouka, bílý cukr, nadbytek masa), kouření, alkohol, kofein – a jistě byste našli další nepříjemné jevy.

kořen ašvaganda

Adaptogeny jsou rostliny, s nimiž se nám bude lépe „dýchat“. Stres totiž vždy rozkolísá hladiny hormonů, převáží ty stresové (adrenalin, kortizol atd.), přetížíme tím nadledvinky, což pak vede k depresím, únavě, někdy až k agresivitě a sebevražedným myšlenkám. K těm nejúčinnějším adaptogenům patří Ashwagandha. Ašvaganda účinky potvrzují i odborné studie a především pozitivní zkušenosti milionů lidí na celém světě.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup