SEO nástroje a rozšíření, která vám usnadní život

Se základní paletou nástrojů na optimalizaci pro vyhledávače by měl pracovat každý specialista v oboru. Rozdíl mezi dobrým a skvělým SEO konzultantem samozřejmě není o počtu nástrojů, které dokáže ovládat, ale o míru a kvalitu, se kterou je dokáže využít. Základní praktiky by měl znát ovšem každý, kdo se v tomto oboru pohybuje a navíc to ušetří obrovské množství času a práce. To samé vám potvrdí a zajistí také SEO SEOlight.cz.

Graf analýza marketin

Rozšíření, které musíte umět používat i uprostřed noci

Jedná se zejména o nástroje, ke kterým má každý přístup zdarma. To ale neznamená, že vám neposkytnou žádné relevantní informace. Právě naopak. Pokud jste samouk a chcete se s nimi naučit pracovat, ideální je založit si zkušební web a vše si prakticky vyzkoušet. Zkusit ale můžete absolvovat také pár kurzů, které vás naučí alespoň základy. Nicméně vše se naučíte jedině praxí. O jakých základních prostředcích mluvíme?

  1. Google Search Console, Google Analytics, Seznam Webmaster Tools

  2. Marketing Miner, Excel a OpenRefine (pro analýzu klíčových slov)

  3. Screaming Frog, PageSpeed Insight (pro technickou kontrolu)

  4. Ahrefs (pro linkbuilding, off-page faktory a další)

  5. Collabim (pro monitoring)

SEO nástroje rozšíření

Google Search Console a Analytics

Tyto dvě platformy musí znát bezpodmínečně každý, kdo se na tomto vyhledávači pohybuje. Specialisté je používají na týdenní bázi a práce v nich není nijak těžká. Chcete-li z prvního jmenovaného vytěžit co nejvíce, použijte tzv. API, díky kterému budete schopní stahovat více dat. Zároveň se zde snadno dozvíte i rychlost webu s funkcí zvanou Core Web Vitals.

Analytics rozhodně znáte, alespoň podle názvu. Používá se napříč veškerým marketingem, který pro online podnikání využíváte. Mnoho lidí nezná ani polovinu funkcí, které poskytuje. Ideální je projít vše, co byste jen mohli potřebovat ke své činnosti. Vyzkoušejte si jednotlivé funkce a sami poznáte, které budete potřebovat a které nejsou tak důležité.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup