Mašinka Tomáš patří mezi legendární hračky

Pořizujte dětem kreativní hračky

Zhoubou lidstva je pasivní konzumace zábavy. Tyto teze razí mnoho psychologů, psychiatrů a dalších odborníků, poukazujících na civilizační nešvary, které vedou k rozpadu osobnosti a k narušení dobrých mezilidských vztahů. Možná vám to bude připadat až příliš zvláštní, ale většina těchto problémů začíná již v dětství a v relativně „spořádaných“ rodinách. Jedním ze zásadních vlivů je televize a výpočetní technika, jestliže ji využíváme nevhodně. Namísto sledování filmů s cizími příběhy je vždy lepší vytvořit si vlastní.

vlak na viaduktu

Vlastní příběh začíná u batolat – malé děti citlivě vnímají své okolí, každičký detail, a zajímá je především niterný vztah s jejich rodiči. Věnovat se jim v kreativním smyslu není tak snadné, jako jim pouštět pohádky na dobrou noc, vyžaduje to opravdovou pozornost a péči. Týká se to i hraček, které jim kupujeme, ty nejvíce vhodné umožňují velmi široký záběr možností realizací variant a to je právě ono známé „podporování tvůrčí činnosti a jemné motoriky“. Patří sem zejména stavebnice, dřevěné kostky, ale i vláčky – mašinka Tomáš hračky pro nejmenší děti, pro ty starší pak již složitější kolejiště, kupříkladu modelová železnice v měřítku TT a H0.

dětský vláček

A proč právě vláčky? Pokládání kolejí má zvláštní psychologický efekt, působí mnohem lépe na citlivou dětskou duši, než imitace asfaltového povrchu silnic, navíc se koleje dobře napodobují v modelových situacích, snadno se kolem nich buduje krajina, celkově jde o harmoničtější způsob tvorby dopravního spojení, což dokazují i železniční modeláři.

Vezměte děti na prohlídku železničních modelů

Už i předškolním dětem učarují obrovská kolejiště, která lze spatřit např. v Praze v blízkosti stanice metra Anděl. Vláčky zkrátka k našemu životu stále patří, takže nepochybujte, že byste malým dětem neudělali radost legendární lokomotivou Tomáš a starším školákům modelovou parní lokomotivou na elektrický pohon.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup