Nejlepší pařby pro pamětníky!

I vy jste se narodili po roce devadesát, a když si vzpomenete na počítačové hry, které bývaly kdysi a které jsou dnes, připadáte si jako stařík již před třicítkou? Nemusíte se bát, nejste ani z daleka jediní! Informační technologie udělali mílový krok dopředu a v podstatě hry, které byly superstar tehdejší doby, upadly v zapomnění. Pojďme si tedy společně pár největších hvězd, připomenout!
starý počítač
Doom
Kdo by neznal jednu z nejznámějších akčních her? Takto hra se stala kultovní střílečkou. Byla vydána v roce 1993. Jednalo se o hit, podle nějž byly natočeny i filmy a napsány komiksy. Hra se těšila velké oblibě hlavně díky tomu, že téměř každý se chtěl vžít do role vojáka na Rudé planetě a patřičně si vyřídit účty se všemi nestvůrami, které potkal. Hráči byli uchváceni i úžasnou hratelností a nevídanou grafickou podobou.
Mortal Kombat
Mortal Kombat je herní klasika, která přetrvala do dnešních let. Budete-li chtít, můžete si její modernější varianty zahrát i dnes na počítači či herní konzoli. Ovšem pokud bychom měli hodnosti hlavní myšlenku hry, slaboduchost jí zůstala do dnes. Vymyslet bojovníky, kteří proti sobě bojují v aréně, není nic složitého. Nicméně i přes to se jedná o jednu z nejznámějších a nejoblíbenějších her na světě.
staré diskety
Prehistorik I, II
Prehistorik je typickou pařbou tehdejší doby. Byla typická svoji jednoduchou grafikou a jednoduchým ovládáním. Nicméně hlavní myšlenka hry – mlátit kyjem dinosaury po hlavě je prostě bombastická.
Prince of Persia
Další oblíbenou hrou byl Prince of Persia. Na tuhle hru všichni jistě rádi vzpomínáme. Bylo mnoho hráčů, kteří hru hráli a milovali, nicméně ji neuměli vypnout. Proto pokaždé, když ji chtěli ukončit, museli restartovat celý počítač. Ovšem hlavní myšlenka hry, kdy se chlápek v pyžamu snažil dostat ke svoji milované princezně, byla prostě úžasná.
Vlak
Každý chtěl stát strojvedoucím jedné lokomotivy. Tato hra byla naprosto typická svoji jednoduchou grafikou a pravidly. Vašim úkolem bylo prostě posbírat po cestě všechny předměty, do ničeho nenarazit a dojet do cílové zlaté brány. Tímto jednoduchým způsobem dokázala zabavit sta tisíce hráčů.