Jak vybrat koberec?

Při jeho výběru byste měli vzít v úvahu několik kritérií. Není to investice na pár týdnů nebo měsíců. Kvalitní podlahová krytina vydrží dlouhé roky. Proto před jeho pořízením zvažte následující hlediska.
lampa nad gaučem
Jaký zvolím materiál?
Na trhu najdete nespočet různých variant. Od přírodních materiálů až po ty nejmodernější syntetické tkaniny. Nejčastěji voleným materiálem jsou vlákna z polyamidu, polypropylenu nebo polyesteru. V oblasti přírodních materiálů vévodí ovčí vlna. Jedná se o vlákna s velmi příjemnými izolačními vlastnostmi. Nevýhodou je pouze cena tohoto řešení.
Pokud potřebujete pokrýt podlahu v zatěžovaných prostorech, volte syntetické vlákno s nízkým vlasem. Stylové kusové koberce zase snesou i vyšší vlas. Jsou sice náročnější na údržbu. Ale bytové prostory krásně zútulní a zpříjemní.
V kurzu jsou decentní barvy
Samozřejmě záleží na vašem osobním vkusu. Obecně se však dá říct, že poslední dobou jsou oblíbené jednobarevné designy v jemných tónech. Už několik let se drží trend šedé v různých odstínech. Barevně neutrální vzory mají tu výhodu, že skvěle ladí ke každému interiéru.
Ke světlému nábytku můžete zvolit i výraznější barevnou kombinaci. Vždy se však řiďte vlastním vkusem. Vy totiž budete s novým módním kouskem sdílet společnou domácnost.
obývací pokoj v domě
Nesporné výhody
V případě nákupu ekonomicky výhodné varianty určitě ve srovnání s ostatními druhy podlahových krytin ušetříte. Můžete volit s ohledem na stav své peněženky. Nižší cena se totiž nemusí nutně projevit na kvalitě. A i za málo peněz pořídíte kvalitní pokrytí.
Izolační vlastnosti jsou velmi příjemné. Oceníte je hlavně v zimě. Lino nebo parkety takový příjemný pocit tepla neposkytují. Pocit při chození po takové podlaze je příjemně měkký. Sousedi pod vámi také ocení ticho při nášlapu.
Bezproblémovou pokládku ocení nejeden domácí kutil. K položení koberce si totiž najímat firmu opravdu nemusíte.