Single život, ano či ne?

Bydlení o samotě znamená na první pohled absolutní svobodu. Nikdo člověka nekontroluje, v kolik dochází či přichází domů. Nesnaží se mu měnit jeho návyky ani mu je nekritizuje. Nesnaží se také jej neustále úkolovat, kontrolovat, usměrňovat.
To vše napadne každého, když se baví s někým, kdo takovým způsobem života skutečně žije. Možná mu závidí, možná se zasní, že by takhle chtěl žít také.
otevřený zpěvník
Jenže je to opravdu taková idylka? Zřejmě ne. Už jen proto, že aby někdo žil skutečně single, musí mít docela vyhraněný charakter. Samota je možná fajn. Občas. Ale pořád? Každý den usínat sám a probouzet se do samoty? Nemít s kým si popovídat, nemít nikoho, ve své blízkosti, když člověku není nejlíp? Když onemocní?
To chce speciální náturu. Určitě to není pro každého.
Samotu lze částečně otupit nějakým domácím mazlíčkem. Pejsek, nebo kočička? Papoušek, rybičky? Ano, je to řešení, ale o tyhle tvory je nutné se neustále starat. Nemůžete z bytu jen tak vypadnout na výlet, aniž byste nezabezpečil svému mazlíčkovi potravu a u pejsků venčení. Tím tato starostlivost značně ukousne z krajíce svobody.
osoba na silnici
A samota není jedinou komplikací sólo života. Vše, pro sebe si člověk musí zabezpečit sám. Od nákupu, přes vaření, po uklízení, praní, údržbu bytu. Takže pokud chcete žít single, musíte být i do značné míry šikovní a praktičtí. Sice se dá vše časem naučit, ale opět je to útok na osobní pohodlí.
V neposlední řadě je problém nákladů takového bydlení. Celý nájem, veškerá spotřeba energií, vůbec celý provoz bytu. Také nákupy se samozřejmě prodraží. Vařit pro dvě, nebo i pro vícečlennou domácnost je určitě ekonomičtější než připravovat jídlo jen sám pro sebe. O energiích nemluvě.
Shrnuto a podtrženo. Pokud zvažujete být single, přemýšlejte velice pečlivě. Budete se muset umět vyrovnat s mnoha a mnoha nástrahami co tento způsob života přináší. Možná se o to pokusíte a možná se vám tento životní styl i zalíbí. A zvyknete si na něj. Jenže pak si najdete opravdu toho pravého partnera a budete chtít začít bydlet s ním. Zvyk je ale železná košile. Budete řešit poslední a nezanedbatelný problém života single. Znova si zvyknout na to, že nejste sám.