Látkový domeček pro děti poskytuje zázemí a prostor pro hru

Každý z nás potřebuje nějaké zázemí, opěrný bod, místo, kde může nerušeně odpočívat, kde najde klid a pohodu, stranou od okolního prostředí a zvláště pak městského ruchu. V tomto smyslu jde především o střechu nad hlavou, a to si uvědomují i lidé, kteří nocují pod stanem v kempech, a dokonce i bezdomovci, vyhledávající poklidné místo, kde na ně neprší, nesněží, kde nefouká vítr, a kde mohou v poklidu přenocovat.

dětský domeček

Máme to zakotvené v sobě, vnímáme potřebu střechy nad hlavou již od dětství a tak je naprosto přirozené, když umožníme dětem mít své uzavřené prostředí, co jim vlastní zázemí napodobuje. Zvláště malé děti milují noclehy pod stanem na zahradě a to samé jim můžeme dopřát i v látkovém domečku pro děti.

Jde o jednoduchou konstrukci z atestovaného, zdravotně nezávadného materiálu, zpravidla s podlážkou, a s různými motivy a tvary, připomínající rodinné domky, altány, hrady, zámky pro princezny, zvířecí nory, nebo kupole s motivy autíček, zvířátek, noční oblohy atp. Většina domků a stanů se dá vyprat v pračce a čistit běžnými čisticími prostředky v domácnosti.

indiánský stan

Milovníci outdooru

Je známo, že děti, které mívají na zahradě nebo v dětském pokoji vlastní stan či domek, a může být třeba i z papírového kartonu, se v dospělosti více zajímají o pobyt v přírodě a o outdoorové aktivity. A to i tehdy, nevedou-li je k tomu přímo rodiče – v podvědomí totiž zůstávají tyto prožitky z dětství, kdy je stan ochranným prostředkem před vnějšími vlivy, a kdy je nocleh v přírodě pod ním bezpečný.

A v dnešní době je příroda velmi účinným lékem proti stresu, přepracování, městskému chaosu, znečištěnému ovzduší od automobilových zplodin a průmyslových exhalací. Dovolená v kempech, turistika, horolezectví, vodácké výpravy, cykloturistika – to vše přispívá k pohodovému životu, tak proč jej vlastním dětem nedopřát?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup