Nechte se zlákat trekingem

Nádherná všudypřítomná příroda, čerstvý vzduch v plicích a aktivní pohyb…to vše v sobě propojuje donedávna zapomenutý sport treking. V posledních letech se ale pomalu ale jistě opět vrací na scénu a outdoorové boty obouvají i tací, kteří se na tento sport dříve dívali s opovržením. Treking má tu výhodu, že ho může provozovat každý bez ohledu na věk či tělesnou predispozici. Stačí si podle fyzické náročnosti vybrat některou z tras a vydat se na dobrodružnou cestu. Existuje celá řada způsobů, při kterých můžeme dát našemu tělu zabrat, ale jen málokterý sport nám přinese takové duševní uspokojení, jako je tomu u trekingu.

Horská chata

I když se však jedná o fyzicky nenáročný sport, je tu kladen velký důraz na správné vybavení. Kvalitní obuv a příhodné oblečení, které ochrání před prudkým deštěm i žhnoucím sluncem. Boty, které udrží chodidlo v suchu a zároveň stabilitu na kluzkých kamenech. Je na pováženou, zda turistikou označovat za konkrétní odvětví sportu, přesto snad v každém specializovaném obchodě se sportovními potřebami naleznete vybavení a doplňky právě na tuto volnočasovou aktivitu. Tenisky či sandále nechte při výšlapech raději doma, i v tom nejteplejším počasí patří na nohy pevná obuv, která zajití stabilitu a jistotu na horských cestách po hřebenech.

Pár na skále

Treking v posledních letech zažívá úspěch a proto pomalu ale jistě ubývá nezkušených nadšenců a přibývá zkušených profesionálů, kteří hiking mění za nebezpečné ferraty. Obyčejná nenáročná procházka (hiking) je určená pro začátečníky, kteří se s tímto sportem teprve seznamují. Rozhodně se nedoporučují nebezpečné výšlapy po ferratách začínajícím nadšencům, kteří až doposud nemají s tímto druhem adrenalinu žádnou zkušenost. Ferraty je dobré absolvovat se zkušeným lezcem a vždy s potřebným vybavením (lezecké jištění, speciální postroj, helma).