Knihovna v domě je MUST HAVE

Pojďme zapřemýšlet nad tím, kdo potřebuje obrovskou knihovnu v domě.

Každý teď může říct, že knihomolové musí mít obrovskou knihovnu, bez toho prý nežijí. Není to úplně pravda. Mně osobně baví čtení, baví mě poezie, ale měla jsem ve svých 19 letech jen jednu a půl poličky plnou knih. Říkáte si, že to nejde dohromady? Jde. Důvod je naprosto jednoduchý. Když jsem mohla, tak jsem si knihy půjčovala, abych za ně nedávala tisíce, jelikož si pojďme narovinu říct, že knihy nejsou levná záležitost. A druhý důvod byl takový, že nebyl čas. Jako studentka maturitního oboru jsem vynakládala veškeré úsilí do učení a zanedbávala jsem svůj koníček, který mě kvůli povinné maturitní četbě, kde musíte přečíst několik nezajímavých knih, hodně omrzel. Zbylé poličky jsem měla zaházené krabicemi atd. Pak nastal zlom.

dům

Nezařazuji se do skupiny knihomolů, beru to spíš jako chtíč obnovení koníčku. Našla jsem si jednu stránku, kde se prodávají již použité knihy. Najdete jich tam miliony, takže si určitě vyberete. Ale ne, že tam jsou jen knihy za 500 Kč, 200 Kč, ale jsou zde i hodně zajímavé knihy klidně za 10 Kč a to ve výborném stavu. No a tím vznikla závislost na nakupování knížek, které chci po maturitě a při svém studiu na vysoké škole a vlastně celém životě přečíst. Z jedné a půl poličky se najednou stalo tři a půl velké poličky. A sama vím, že se to ještě rozroste.

dům

Takže i já, jakožto neknihomolka, si chci do budoucna do vlastního domu postavit obrovskou knihovnu, která bude plná knih. To je prostě místo, kde budete mít křeslo či takové to závěsné vajíčko, dáte si tam čaj, zapálíte krb a máte krásný výhled ven. A to nechci jen já, to si nepřejí jen knihomolové, ale i normální člověk, který rád ve svém volném čase čte, uklidňuje ho to a odpoutá se tak od dennodenních problémů. Když chceme vypnout, tak nejdeme jen spát nebo poslouchat písničky, ale posadíme se a začteme se. 

Takže krásné velké knihovny v domě nejsou jen pro knihomoly, ale pro všechny.