Jak ušetřit?

Většina lidí si ani neuvědomuje, že šetřit se dá opravdu na všem. Jsou to maličkosti, na kterých ale můžete pocítit určitý rozdíl. Dokonce si i řeknete, že to vlastně dávno víte, jen vám nepřijde, že se tím něco změní. Jenže změní.
1) Voda, plyn a elektrika
Chystáte si vyčistit zuby, kartáček si namočíte, vodu necháte téct, dokud si na něj nedáte pastu, a znovu namočíte. Co, kdybyste ale vodu na chvíli zastavili? Ono se to sice nezdá, ale voda, která teče proudem, může být i půl litr. To samé splachování. Pokud máte splachování ,,malé a velké“, používejte tyto druhy správně, abyste neplýtvali. Jestliže vlastníte klasické splachování, nedržte ho po delší dobu, než je vhodné.bankovky, dostatek.jpg
To samé platí i u dalších, jako je elektrika a plyn. Jednoduše nepoužívejte víc, než je nutné. Pokud v dané místnosti nejste, zhasněte. Vypínejte plyn v dobu, kdy je jídlo hotové.
2) Papíry
Naše matička Země nám nadělila stromy, které se ale kácí a tím, že si na všechno berete nový, čistý papír, tomu příliš nezabraňujete. Nechávejte si papíry, které máte popsané minimálně či z jedné strany, a použijte je na příště.
3) Dlouhodobé úspory
Chodíte do práce a na každý den potřebujete nové pití. To znamená, že si denně zajdete do obchodu a koupíte balenou vodu. Tomu je konec! Kupte si raději lahev, která bude buďto skleněná, nebo z tvrzeného plastu, a tu používejte. Budete ji mít dlouho, pomůžete tak minimalizovat odpad a ušetřit finance.
Menstruační kalíšek je pro ženy skvělou alternativou, protože se nemusí zabývat tím, zda mají ještě nějaké vložky/tampóny v tašce, jestli je potřeba je dokoupit nebo se starat o to, kam hygienické potřeby vyhodit. Kalíšek je jednoduše jeden, vydrží vám až 10 let a ušetří spoustu peněz. V přepočtu, když budeme kupovat vložky za 30,- Kč na měsíc, nás to ročně vyjde na 360,- Kč. Krát 120 (10x 12 měsíců) je to neuvěřitelných 43 200,- Kč! Zde je rozdíl opravdu velký, protože ušetřit 40 000 na něčem takovém je vážně jízda.peníze, finance, růst.jpg
4) Vlastnoručně
Kupovat si masky na obličeje a vlasy není nutné, protože naleznete spoustu návodů na to, jak si takovou masku vyrobit doma. Nejen masky se ale dají vyrobit. Jsou to také balzámy na rty, šampóny, tvářenky, nebo bomby do koupele.
5) Přírodně
Místo nakupování potravin z obchodu si můžete vypěstovat své. Pokud máte skleník, nebo zahradu, určitě toho využijte. Možná dokonce zjistíte, že v chuti a vůni je rozdíl veliký, ušetříte, a budete vědět, že ve vaší zelenině není nic víc než zelenina.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup