Jak se dostat zpět do formy po zranění

Zranění jsou největším strašákem pro lidi, kteří žijí aktivní způsob života. Dostat se zpět do formy a na výkony, které jste byli zvyklí podávat, může být náročné, může to dlouho trvat, ale vždy je třeba být trpělivý, abyste si neublížili ještě více, či náhodou neobnovili staré zranění. Pokud jste byli zvyklý cvičit ramena, prsa, zda biceps s triceps za pomoci jednoručky, v tomto článku vám přiblížíme, jak lze vrátit zpět do formy pomocí této cvičební pomůcky.

fitnes činky

Pomalu, zodpovědně a hlavně trpělivě

Tento nadpis článku si zapamatujte velmi dobře. Tyto tři vlastnosti musíte určitě dodržet, pokud se chcete vrátit zpět do formy po zranění ramene. Pokud porušíte tyto tři vlastnosti, může se velmi rychle stát, že si své zranění ještě zhoršíte, čímž prodloužíte dobu léčení. Pokud chcete začít cvičit po zranění, je vždy velmi důležité konzultovat tuto skutečnost s lékařem, pokud vám lékař cvičení nedoporučuje nedělejte tak. Zdraví je prvořadé. K zvracení se do staré formy třeba skutečně přistupovat velmi zodpovědně. Pokud vám však lékař řekne, že pomaličku se můžete začít vracet zpět do formy, v tomto článku vám přiblížíme jak na to.

činky v řadě

Zpět do formy pomocí jednoručky

Horní část těla, jako ramena, záda, prsa, zda biceps a triceps můžete cvičit prostřednictvím činek nebo jednoručky. Jednoručky jsou v podstatě činky, které jsou určeny na úchop do jedné ruky. Pokud se vracíte do formy po zranění, je velmi důležité mít jednoručky, na kterých si váhu dokážete regulovat. Začínáme pomalinku, pouze se samotnou tyčí s jednoručky bez závaží. Cviky na ramena cvičíte pouze do takové zátěže, jak vám to váš úraz dovolí, nikdy se po úrazu Nepřepínejte. Rovněž i cviky na prsa, či biceps a triceps začínáte cvičit jen s tyčkou s jednoručky. Postupně, podle toho, jak vám to vaše tělo dovolí si můžete na jednoručky přidávat zátěž. Nicméně musíte být trpělivý, cvičení provádět pomalu a ale do polohy, do jaké vám vaše zranění dovolí. Pokud se chcete dozvědět více o tom, jaké cviky jsou určeny na cvičení ramen, prsou, bicepsu, tricepsu či zad, určitě se obraťte na internetové stránky společnosti https://inlive.cz/.