3D tiskárna do domácnosti


3D tiskárna dokáže vytisknout téměř cokoliv, na co si vzpomenete. Ať už se jedná o animovanou postavičku, klíčenku libovolného tvaru či funkční věci, které běžně využijete v domácnosti, při správném postupu vám tiskárna vše zhotoví do třídimenzionálních pevných objektů. Pro dosažení správného efektu je zapotřebí se nejprve seznámit s technologickým postupem.

Při výběru 3D tiskárny je rozhodujících hned několik faktorů. Tiskárny se od sebe liší složitostí, metodami tisku nebo rychlostí. Nejdůležitější je rozhodnout se mezi dvěma základními metody tisku a to jsou:

  • FDM 3D tisk
  • SLA 3D tisk

Nejrozšířenější jsou FDM tiskárny. Jsou výhodné nejen díky nižší pořizovací ceně, ale také jsou oblíbené pro možnost využití velkého množství druhů materiálu. SLA tiskárny nejsou využívané v takové míře, perfektně však ovládají přesnost tisku. Důležitým faktorem je také čas zhotovení objektu, kdy sice velmi záleží na velikosti tištěného objektu, svůj vliv však bude mít technologie tiskárny.

3D tiskárna

3D tiskárna funguje na principu pokládání souvislé vrstvy stavebního materiálu (filamentu) do momentu, kdy je objekt hotový. Filament se prodává stočený v cívkách, liší se průměrem a často barvu a materiálem. Nejčastěji používaným filamentem jsou ABS a PLA materiály.

3D tisk

Asi nejtěžší a současně nejdůležitější z celé technologie je výroba modelu na počítači. Zde je potřeba orientovat se v softwaru dostupných aplikací, které umožňují nákres vašeho modelu do stavu, kdy bude pro tiskárnu zpracovatelný. Jestliže se na výrobu vlastních modelů zatím necítíte, můžete si model stáhnout na internetu a pokud zde nenajdete váš model, můžete využít společností, které tisknou 3D modely na zakázku. Tyto společnosti vytisknou vámi zaslaný model či pouze nákres, cena 3d tisku bude záviset na době tisku, použitém materiálu, opracování a práce konstruktéra, která se zvýší v případě, že nemáte hotový model.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup