Technologie na postupu

S tím vařením, určitě si ťukáte na čelo, nebo si na něm děláte kroužek. Ale vězte, že my jsme skutečně měli ve škole předmět technologie vaření. Ano, jako kuchaři jsme se učili vařit, překvapivé což?
Ovšem fakt je takový, že technologie je opravdu ve všem, ale nejvíce se spojuje právě s IT, tedy Informačními Technologiemi.
Vždyť je to pochopitelné. Zkuste najít domácnost bez počítače, nebo člověka bez mobilu. Vezměte si do ruky lupu a hledejte. Jistě, najdete je, třeba v různých sektách a kroužcích, ale to jsou jen mizivá procenta obyvatel. Možná by to však byla zajímavá čísla. Jenže to nikdo nikdy počítat nebude.Notebook
Mobilní telefon má už malé dítě, byť třeba jen s omezenými funkcemi. Stejně jako babička či děda. Ti jsou zase bohatší o funkci „první pomoc, kdy stačí zmáčknout největší tlačítko a vyslaný signál ihned vyvolá poplach u dcery nebo syna. Nebo u toho, kdo by do tohoto tlačítka zapsán jako příjemce hovoru.
Tento dotyčný pak může ihned a bleskurychle reagovat přivoláním sanitky. Pokud tak již starý člověk neučinil sám jiným nouzovým tlačítkem.
O některých výrobcích si můžete přečíst například zde https://www.onlinechlap.cz/technologie/. Tu se také dočtete třeba o tom, že způsob výroby pokročil tak, že se již bavíme o nanometrech a ne milimetrech. V jednom pomyslném zrníčku obilí se může skrývat taková technologie, že až oči přecházejí. Pokud jste zaměstnán jako špion, je jedno zda na osm hodin denně či jen na půl úvazku, jistě o tom víte své. Pokud navíc znáte Jamese Bonda, jistě vás zásobuje zprávami o ještě lepších, a ještě menších zařízeních.Dotykový telefon
A tak si člověk zvykl na to, že může odkudkoli zavolat své příbuzné, a že se může kdekoli podívat, jak bude za hodinu. A že se nemusí starat o spoustu věcí, protože toza něj zařizuje a hlídá automat, nebo prostě počítač. Tak má člověk zase trochu více volna navíc. A přesto se stále bojuje s nedostatkem času. Takže je ta moderní technologie přínosná či ne?