Sůl je prostě nepostradatelná


Majitelé zahradních bazénů, kteří dbají na to, aby jejich koupaliště bylo stále v perfektním stavu, mají tu zkušenost, že stačí pouhá půl hodinka týdně k udržování ideálních hodnot v bazénové vodě. Pokud bychom si ale nepřizvali některé důležité a nepostradatelné pomocníky, asi by nám těch třicet minut zdaleka nestačilo. Jedním ze způsobů, jak si vodu udržet stále čistou a nezávadnou, je salinizace. Pod tímto zvláštním slovem se skrývá jednoduchý úkon – čištění bazénové vody za pomoci mořské soli. Jestliže bychom chtěli tento proces vyjádřit z pohledu chemika, pak by se jednalo o přeměnu soli prostřednictvím elektrolýzy na přírodní chlor, kterým je kyselina chlorná. Ta spolehlivě zničí veškeré nežádoucí látky ve vodě, kterými jsou nebezpečné bakterie, řasy a viry.

hotelový bazén

Vytvořte si malé moře

Jestliže jste si prozíravě pořídili zároveň s bazénem i salinizační jednotku, pak nebude tento úkon nikterak složitý.

  • Pro úpravu vody v zahradních koupalištích je vhodná buď mořská sůl nebo vysokoprocentní sůl bez přídavku fluoridů a jodidů.

Výrobce doporučuje udržovat koncentraci chloridu sodného v intervalu 3 až 6 g/l. Optimální hladina je podle odborníků tedy 4 g/l. Pokud bychom hodnoty příliš zvýšili, hrozila by koroze kovových částí našeho koupaliště. Přípravky, které se skrývají pod souhrnným názvem bazénová sůl,se dají použít do všech typů zahradních i domácích bazénů i vířivých van.

kouzelná sůl

Vyzkoušet výhody tohoto přípravku ale mohou i ti, kteří jsou pouze majiteli klasické koupelnové vany. Ti si jejím prostřednictvím mohou vytvořit ze své večerní koupele malé moře. Pokud si do vody přidáte mořskou sůl s příjemnými vonnými esencemi, vytvoříte si opravdové wellness. Z koupele odejdete krásně odpočinutí https://slovnik.seznam.cz/cz-en/%3Fq%3Dodpo%25C4%258Dinut%25C3%25AD a správně naladění na večerní odpočinek nebo některé dospělé aktivity. Fantazii se meze v žádném případě nekladou.