Pergoly, altánky


Žijete v domě s krásnou velkou zahradou? Říkáte si, že máte velký prostor, ale ještě není úplně využitý? Zahrada má být vaší vizitkou a vy si pořád říkáte, že by to chtělo něčím ještě vylepšit? Už máte na zahradě vysázené květiny, ovocné stromy, keře a okrasné stromky. Co teď? Co by se na tu zahradu ještě mohlo hodit? Blíží se teplé, sluneční dny. Přijdete po těžkém dlouhém dni z práce domů a rádi byste si někde odpočinuli s nohama nahoře.

Altánek

Venku je nádherné počasí, proto se vám doma nechce sedět. Rádi byste si odpočinuli někde na zahradě, ale ne přímo pod sluníčkem, protože byste se zase spálili anebo byste dostali úžeh nebo úpal. K tomu potřebujete stín. Máte zahradu? Co si takhle pořídit nějaký altánek nebo pergolu? V první řadě byste měli pouvažovat, zda budete pergolu využívat i na grilování voňavého masa nebo pouze k relaxačnímu posezení s čistým vzduchem ve stínu. Podle využití pergol se vybírá vhodný materiál. Dále si vybíráte pergoly stavěné bez podpory samotné, nebo přistavené pergoly ke zdi, jdou vyrobit přesně podle zadaných rozměrů tak, aby se vám pergoly vešly přesně tam, kde byste je chtěli mít.

Přístřešek

Pergoly https://www.pergoly-trutnov.cz mohou sloužit k relaxaci a odpočinku nebo také k přespání přes noc. V tomto případě by měla být taková pergola postavena tak, aby do ní nezatíkalo anebo nepršelo. Pergoly se staví většinou ze dřeva např. smrk, borovice nebo modřín. Dřevo je pečlivě chemicky zpracované a ošetřené speciálním přípravkem proti škůdcům a jiným vnějším vlivům. Další kritérium závisí na otevřenosti altánku či pergoly, tedy zda byste rádi pouze pergolu se střechou anebo také s ozdobenými dřevěnými zástěnami. Neváhejte a pořiďte si pergolu do vaší zahrady. Budete mít své místečko na odpočinutí po dlouhé namáhavé práci, kde si také můžete ugrilovat oběd či večeři anebo zde můžete v noci přespat, aniž byste stavěli stan.