Nová éra Win X

Některé informace o novinkách jsou volně dostupné, některé unikly tak nějak samy, a některé se dosud tají tak, že k nim nikdo nepronikne. Tento článeček se bude věnovat tomu, co uživatele zajímá nejvíce a co bude denně používat. Totiž rozhraní.
Věci, které se skrývají uvnitř systému nikoho nezajímají. Už proto, že nejsou vidět. Uživatele zajímá to, s čím přichází neustále do styku, a to na co kouká celý den. A je jedno zda doma či v práci. To je samozřejmě plocha a nabídka start s lištou dole. Právě nabídka start bude v novém systému X trošku jiná, přepracovaná, takže asi bude opět některými nenáviděná. Než si zvyknou.
Monitor k PC
Nuže, podle obrázku nové nabídky start uvidíte větší obdélník, kde na světlém podkladě budou ikony v černé barvě. Budou tam ty obvyklé, jako mail, kalendář, Edge, ale také nové. Z nich nejvíce překvapila ikonka Solitaire. Vějíř kartiček, kterému porozumí snad každý. Ale znamená to co? Že by Microsoft hodlal vrátit zpět nějaké herní varianty Solitairu? Nu, trošku pozdě. Ale přesto to asi bude vítaná novinka. Další z nových ikonek bude asi Feedback Hub, což by pravděpodobně mělo sloužit k dobrovolnému odesílání dat a informací přímo Microsoftu. Doposud se totiž některá data odesílají automaticky a uživatel to ani netuší. Ne, že by to nějak vadilo provozu, ale lidé prostě mají rádi kontrolu ad tím, co z jejich stroje se posílá neznámo kam.
Hybrid s Windows
Dlužno ještě dodat, že Win X budou také sloužit především v zařízeních s dvěma displeji. To znamená, že pokud někde uvidíte dvou displejový mobil, můžete se v něm s Xkem setkat.
Takže je možné, že s příchodem Win X se konečně rozloučíme s nevzhlednými dlaždicemi? Ano, je to možné, ale na podobné detaily je ještě příliš brzy. Nasazení se předpokládá až za rok, takže do té doby budeme stále pracovat tak, jak jsme zvyklí a na budoucnost operačního systému budeme zatím jen silně zvědaví.