Nokia: legenda se vrací

Pokud si pamatujete pravěké doby, kdy pojem telefon znamenal ten klasický přístroj se sluchátkem, šňůrou a krabičkou, na níž byl číselník (v ještě pradávnějších dobách ještě ten kruhový, na pérko), možná si vzpomenete, jaký jste si, někdy v prvních letech tohoto tisíciletí, koupili mobilní telefon.

Byl značky Nokia? S největší pravděpodobností ano. Zatímco dnes existuje pět skutečně velkých značek, které se u nás prodávají nejvíce, tehdy to byla převážně Nokia, která držela prvenství v rozšířenosti po naší republice.
nokia n91

Jaké jsou největší výrobci mobilních telefonů dnes?

1. Samsung Galaxy
2. Sonny
3. Huawei
4. Apple iPhone
5. LG
6. Blackberry
7. HTC

Nokia se dnes v tomto žebříčku už nevyskytuje. Pravda je taková, že vedla žebříček nejvíce prodávaných a vyráběných mobilních telefonů od roku 2000 až do roku 2012, kdy na pozici Nokie nastoupil nováček Samsung.

Nokia je ve velkých problémech
Od roku 2012 prudce klesla její tržní síla. Ačkoli se v roce 2013 pokusili vyrobit celkem sedm smartphone telefonů, ani tehdy nezaznamenali úspěch. Tento finský podnik se ale snaží dál. Pokouší se zaútočit na masu klientů, proto svůj podnik znovu rozjíždí v Číně – a to s úplně novým modelem.

Pokusili se zaujmout novinkami
Stejně jako ostatní firmy, které se zabývají výrobou a produkcí nejnovějších smartphone telefonů se i Nokia pokusila v předchozích letech zaujmout novinkami, technologií a nejnovějšími aplikacemi a dovednostmi telefonu. Nové vychytávky a mát něco jiného než ostatní, něco novějšího a lepšího.
PRAVDA
nokia lumia
Pouze horní procento klientů si takovou hračku, která stojí přemrštěné tisíce ba desetitisíce korun, koupí. Drtivá většina klientů se spokojí s mnohem méně extravagantním modelem, který má základní aplikace, běžné vybavení a hlavně je cenově výhodný. Přesně o tohle se momentálně finská Nokia snaží – zaujmout masy, nikoli horních pět procent.


NOKIA 6

Nerozbitným cihlám je konec. Nokia 6 je lehká, pěti a půl palcová, její rozlišení je full HAD a procesor Snapdragon 430, který není žádnou drastickou novinkou nebo neporazitelný ve výkonu. Na běžný chod mobilního telefonu pro běžného uživatele je to však tak akorát.