Některé elektrikářské práce zvládnete sami

Pomůže i YouTube, Facebook nebo Twitter

Na sociálních sítích najdete obrovské množství příspěvků a některé z nich vám mohou být dokonce prospěšné ve vašem každodenním životě. Představte si například, že se nastěhujete do nově zakoupeného bytu, v němž zůstalo některé stávající vybavení, jako jsou garnýže a lustry. Není to nic překvapivého, zvláště u bytů v původním stavu, ale i v některých rekonstruovaných objektech ponechávají jejich majitelé při prodeji svítidla, protože se jim zkrátka do nového bytu nehodí, anebo se jim je nechce pracně sundávat a čistit.

stropní svítidlo

I vám se pak může stát, že například v předsíni zůstane hezké stropní svítidlo, které si tam ponecháte, ale v obývacím pokoji bude viset šestiramenný lustr z osmdesátých let, který tam rozhodně chtít nebudete.

Rozhodnete se, že lustr sundáte a nahradíte jiným. Jakmile přijde okamžik, kdy již budete mít nový lustr zakoupený, postavíte pod stávající lustr štafle, vyhoupnete se na ně a odšroubujete kryt od stropního háku. Ovšem pokud jste nikdy lustr neměnili, mohl by se vám hodit stručný návod na videu ze sociálních sítí, abyste si počínali správně a neudělali nějakou fatální chybu. Takové instruktážní video si raději stáhněte Twitter video downloaderem https://www.stahujvidea.cz/twitter-video-downloader, protože jej může jeho majitel brzy smazat, a pusťte si jej několikrát za sebou anebo přímo v okamžiku výměny svítidla, kdy budete postupovat po jednotlivých krocích. Co vám takové video naznačí?

sociální sítě

Hlavní jistič – první, co musíte udělat, je vypnout hlavní jistič přívodu elektřiny a zajistit, aby nikdo z domácnosti jej nemohl „nahodit“ v domnění, že vypadl samovolně. Dejte všem najevo, že jste jej vypnuli vy!

Lustr nejprve zavěšujte a pak připojujte ke kabelům – nový lustr nejprve zavěste na hák a přesvědčte se, že opravdu drží. Teprve pak zapojujte elektrický přívod.

Na pořadí kabelů nezáleží – instruktážní video vám zřejmě naznačí, že kabely od přívodu ke svítidlu lze zapojit do svorkovnice v libovolném pořadí. Kabely ve svorkovnici dotahujte s citem, abyste nestrhli závit ve šroubech.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup