Malování stěn nemovitosti

Malování se nevyhne žádná nemovitost, přičemž můžeme jej zvládnout sami, když dodržíme několik kroků. Hezkým zpestřením může být funkční tekutá tapeta.

Malování stěn nemovitosti

Snadno svépomocí

Mezi prvotní krok rozhodně řadíme přípravu, abychom měli vše potřebné nachystané a mohli hezky pracovat bez zdržování. Nejlepší je navštívit specializovanou prodejnu, kde nakoupíme, kde nakoupíme všechno potřebné včetně barvy. Už bychom měli mít rozmýšleno jakou barvu zhruba chceme, kdy je dobré zvážit jaká by se do místnosti a celkově nemovitosti hodila, kdy Vám přesný odstín můžou namíchat.

malování nemovitosti

Doma můžeme vše vyklidit a zakrýt, aby nebylo nic pokapáno a zaprášeno. Jestliže už je na štěně několik vrstev a barva se začíná koupat, tak je na čase ji seškrábat. Dále se musíme mastnoty, prachu a zatmelit díry, aby výsledek byl skutečně perfektní. Malovat bychom měli začít štětečkem od všech zákoutí a vypínačů, abychom potom mohli velké plochy zamalovat válečkem. Následně musíme počkat několik hodin až bude nátěr suchý a nanést ještě minimálně jednu vrstvu, aby barva byla jednolitá.

Tekutá tapeta

Lepení tapet byl oblíbený způsob, jak mít na zdi zajímavý vzor, ovšem doba obyčejných tapet už je z velké části pryč, a proto nejdou skoro vůbec vidět v moderních domech. Ovšem tekuté tapety prodej nabízí moderní řešení v podobě mokré tapety. Její aplikaci zvládne každý, takže stačí trocha zručnosti, a proto se nemusíte bát, že byste si s tím museli nějak lámat hlavu. Díky této tapetě získáme originální vzhled a také mnoho výhod.

modrá tapeta

Vzhledem k tomu, že je to další vrstva na štěně můžeme zeď hezky srovnat a po nerovnostech nebude už ani památka. Dále musíme vyzdvihnout její dobré izolační vlastnosti, kdy v zimě nám udrží hezky teplo v místnosti, a navíc má dobrou zvukovou izolaci, takže můžeme snadno zmírnit hluk například od sousedů. Na YouTube si můžete prohlédnout videa z natahování a následně jak taková tapeta vypadá, abyste měli představu, což Vám rozhodně pomůže v rozhodování. Vzorník nabízí mnoho variant.