Květiny a jejich kouzlo.


Když vstoupíte do květinářství, vyhrne se na vás hned mezi dveřmi krásný omamný vzduch. Je to tak čisté a je v místnosti tolik kyslíku a příjemné vůně, že je to až opojné. Většina lidí, by tam chtěla hned pracovat a nemůže se dané vůně nabažit, přece jenom květiny a to jak řezané, tak v květináčích jsou prostě úžasné a kdo je nemá doma určitě, nedělá dobře. Protože jsou to právě květiny, které nám zlepšují vzduch a zamezují různým nechutným pachům. Přece jenom mít doma něco zeleného je skvělé a hlavně je to v pochmurném bytě pastva pro oči. Když chcete mít doma nějaké pokojové rostliny, musíte se o ně i řádně starat. Nestačí jim, když si na ně vzpomenete jednou za čtrnáct dní na zálivku.

euro přepravka

To vám taky mohou brzy umřít anebo budou mít nedostatečný prostor nebo zdroj živin. Květiny pokojové by se měli jednou za rok přesazovat nejlépe na začátku jara, kdy jsou ještě po zimně v klidovém režimu a na jaře se budou probouzet a jejich růst bude aktivnější. Proto je dobré vybrat jim o něco větší květináč, ale nesmí to být příliš velký rozdíl a nesmí to být ani stejná velikost, ve které doposud byli. Kdybyste zvolili stejný rozměr, nedali byste kořenům možnost se dále vyvíjet a zvětšovat se.

euro přepravka

Když naopak zvolíte příliš velký, omezíte tak růst nových listů, protože se květina bude zaměřovat na zvětšení kořenového základu. Při přesazování je dobré rostlinám vyměnit i půdu za novou, která bude mít dostatek vitamínů a zdrojů bohatých na stopové prvky. I rostliny potřebují ke své prosperitě nějakou výživu. K přesazování vám může pomoci euro přepravka, kam zatím bezpečně květinu umístíte, než jí očistíte kořeny a připravíte nový květináč s bohatou půdou. Je dobré během roku, ale ne po přesazení půdu přihnojit, nebo květiny osprchovat vodou, aby se z nich smil prach a listy byli krásně lesklé a mohli dýchat.