Jednoduché, ale účelné

V současné době bychom se jistě neobešli bez jedné věci, která usnadňuje přepravu zboží nebo jiných materiálů. Tou věcí je paleta.
– Jedná se o jednoduchou konstrukci, která je většinou vyrobena ze dřeva.
– Používá se jako pevný podklad pro přepravu zboží, které je stohovatelné.
sklad pneumatik.jpg
Jedním z nejdůležitějších důvodů využívání palet pro přepravu je dokonalé využití ložné plochy přepravních prostředků. Využívá se silniční, železniční i námořní doprava. Další výhodou je i snadná manipulace ve skladech za pomoci paletovacích nebo vysokozdvižných vozíků. Ve skladech se díky tomuto nápadu ušetří mnoho místa, protože lze palety ukládat do výškových regálů a také většinou stohovat. Zboží se však musí pečlivě zabezpečit proti sesunutí a poškození. K tomuto zabezpečení slouží průtažná fólie a ocelová nebo plastová páska. Paletovací vozík je uzpůsoben tak, aby se usnadnila manipulace. Nízkozdvižný paletovací vozík nebo vidlicový nakladač využívá čelní a boční otvory těchto dřevěných podlážek.

Přesné rozměry usnadní práci

Nejvíce využívaným typem přepravních pomůcek jsou takzvané europalety. Jelikož mají rozměry určené normami, jsou všechny stejně velké. To právě umožňuje ušetřit spoustu času i financí při přepravě. Není totiž nutné jejich navracení k původnímu majiteli. Rozměry euro palet jsou 120 x 80 cm.
· Tyto rozměry byly odvozeny od železničního vagónu, aby se tímto způsobem využilo opravdu každého místa.
zboží na paletě.jpg
Normy také upravují další parametry. K těm patří například i počet a umístění hřebíků, typ konstrukce a nosnost. Europalety mohou z důvodu dodržování přesných rozměrů vyrábět pouze certifikovaní výrobci. Pak jsou označené logem výrobce a značkou EUR. Všechny tyto okolnosti umožňují vykupování palet i jejich opravy. Ani ty nesmějí být totiž prováděny neodborným způsobem. Jinak by se mohly změnit parametry.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup