Jak vypadají nové mobilní domy?

Takový popis jako je v úvodu tohoto článku se hodí na všechny původní mobilní domky dovezené ze zahraničí a prodávající se kolem sto tisíc korun. Jsou vybaveny opravdovým základem, nábytek je stylově poplatný zemi původu. Mají jednoduchá okna, ne zrovna dobrou izolaci a celkově působí, jakoby dlouhou dobu sloužili mnoha lidem. Jak však vypadá opačná strana spektra? Jak vypadá úplně nový, luxusní, nový mobilní dům. A dá se v něm opravdu pohodlně bydlet?

Stará výbava

Tak především všechny dnes vyráběné domy snesou, co se týče pohodlí, a komfortu srovnání s běžnými, dnes stavěnými klasickými domy. Pro konkrétnější popis jsem vybral nový mobilní dům Lavaro House JB Silver Moon Nr.260, který vyrábí společnost Lavaro House s.r.o. Začnu popisem termoizolace. Ta je tvořena 18 centimetrů tlustou vrstvou PUR pěny. Kdo ví, o co se jedná, musí uznat, že na naše poměry je to velice slušná izolace. Vnější stranu, tedy fasádu, tvoří kombinace dvou zajímavých materiálů. Jsou to desky ze sibiřského modřínu a aluminiový fasádní systém. Tento systém je v barvě námořní šedi. Ten v kontrastu s přirozenou barvou dřeva tvoří vyrovnaný soulad. Model JB Silver Moon Nr.260 se v základním modulu vyrábí v ploše 56,76 m2. Při délce 13,2m patří mezi ty delší mobilní domy. Co v této ploše ukrývá? Dvě ložnice, sociální zařízení, obývací pokoj s integrovanou kuchyní. Koupelna předčí rozměry mnohé koupelny, jak je známe z obytných domů. Je vybavena krásným sprchovým koutem, WC a luxusním umyvadlem se zrcadlem. Obě ložnice jsou také pohodlné. Jedna je se společnou postelí, v druhé naleznete dvě samostatné válendy.

Moderní kuchyně

Kuchyně je zcela vybavena, včetně varné desky, trouby a mikrovlnky. Tyto místnosti jsou rozděleny příčkami ze sádrokartonu. Stěny jsou vyvedeny v kombinaci dřevěného obložení, MDF panelů a kerradeco obložení. V mobilním domě je rozvod elektřiny, i teplé a studené vody. O vytápění se stará podlahové vytápění, které dokáže navodit velice příjemnou atmosféru.