Internetové aukce

Na internetu nakupujeme zcela běžně nové zboží. Elektroniku, knihy, oblečení, drogerii, hračky, potřeby na tvoření, galanterii a v současné době dokonce i potraviny.  Ale co když sháníme něco zánovního, nebo něco zánovního potřebujeme prodat? Případně jsme zdědili po pradědečkovi vzácnou sbírku známek a rádi bychom ji někomu takzvaně střelili, protože co my se známkami že? Prodávat a nakupovat lze prostřednictvím internetových aukcí. Jedná se vlastně o internetovou inzerci, která se řídí pravidly aukce. Na aukcích nakupujete a prodáváte zboží. Sortiment je bohatý, jak se říká každé zboží má svého kupce. Na aukčních serverech se musíte zaregistrovat, protože servery se tak chrání před neseriózními prodejci či prudiči.
ebay na obrazovce

Aby bylo zboží atraktivní

Je vhodné nabídnout zboží tak, aby to bylo atraktivní. Vhodný text, kvalitní fotodokumentace, výchozí cena a jak dlouho aukce bude trvat. Přihazování je veřejné, takže ostatní zájemci vědí, jaká je aktuální cena. Vítězem se stává ten, kdo nabídl cenu nejvyšší. Je také možné nabídnout fixní cenu, tedy možnost prodat produkt bez přihazování za částku, kterou si určíte. Aukční servery si samozřejmě účtují drobný poplatek za zprostředkování aukce. Nejstarším aukčním portálem, který vznikl v roce 1995 v Kalifornii je eBay, který je dodnes také nejznámější a nejvyužívanější a to v rámci celého světa. V České republice přiblížil internetové aukce server Aukro, který je provozovaný od roku 2003.
 logo ebay

Lze to i prostřednictvím sociálních sítí

Princip aukcí funguje ovšem také třeba na Facebooku v rámci různých prodejních komunit typu Dětský bazárek, nebo vše do 1000 Kč. Zájemci své nabídky posílají do soukromých zpráva a majitel se nakonec rozhodne pro nejlepší nabídku. Není tedy nutné u určitého typu zbožní využívat speciální aukční portál. Vystačíte si jednoduše i se sociálními sítěmi.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup