Co to vlastně je? Možná bychom ho mohli zařadit někam mezi turistiku. Princip této „hry“ je poměrně jednoduchý – ostatní hráči schovají krabičku nebo – li „kešku“ na nějakém tajném místě, nasdílí její souřadnice na internet pro ostatní hráče, a ti se vydají po jejích stopách. Ve chvíli, kdy ji najdou, stačí jen zapsat se do bloku, který většinou v kešce bývá, zalogovat návštěvu na internet a keška je ulovena! Jednoduchá myšlenka, za kterou se skrývá spousta zábavy a velká komunita hráčů, která z Geocachingu udělala životní styl.
Geocaching vznikl, když zakladatelé chtěli ostatní turisty upozornit na zajímavá místa, kam by se třeba ani jinak nepodívali, a tak se rozhodli vytvořit pro ně umělý cíl – krabičku s překvapením. Tento nápad se rychle uchytil. A dnes se dá již keška najít téměř na každém kilometru. Nutno ale dodat, že stále slouží svému původnímu účelu – místní zakladatelé kešek vás tak často zavedou na nádherná místa, která byste sami určitě nenašli…
Abyste se mohli zapojit, stačí vám mobilní telefon s GPS a aplikace, která vám umožní zjistit, kde ve vašem okolí se kešky nacházejí. A můžete vyrazit na lov. Některé se nacházejí přímo na zadaných souřadnicích, u těch ostatních (multi cache) zde najdete jenom vodítko, které vás povede k další schovce, nebo také existují mystery cache – k jejich nalezení musíte nejprve vyluštit hádanku či zjistit nějaké informace, a teprve pak se vám odemknou správné souřadnice.
V Česku je momentálně umístěno přes 40 000 keší, a dokonce máme i jedno prvenství – nejvíce nálezů na světě má geocache na Karlově mostě v Praze.
Má to ale i své stinné stránky. Tato hra je trnem v oku mnohým policistům, protože se stává, že někteří nepoučení hráči umístí keš na soukromý pozemek. Výjimkou nejsou ani lovci, kteří při hledání poškozují okolí.
I přes to, že s hrou je spojeno tolik kontroverze, její hraní je čím dál tím populárnější. Tak co, vyzkoušíte to taky?

Hledání pokladů aneb Geocaching
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup