Cibule – levná, chutná, zdravá

Máte pocit, že Vaše obranyschopnost není tak silná, jak byste potřebovali. Jakmile se jen trochu ochladí, Vaše tělo začíná chřadnout a dostaví se rýma, chřipka a Vy si tak neužijete to kouzelné, zimní období. Pokud máte pocit, že si dopřáváte dostatek vitaminů, ať už ve formě ovoce, či doplňků stravy, nemusí to stačit. Zkuste tak do svého režimu zařadit více této zeleniny a máte vyhráno. Místo ležení v posteli a léčení nachlazení konečně vyrazíte s přáteli na hory. Co ale dělat, jestliže už nemocní jste? Pomůže Vám alespoň urychlit proces uzdravení.

horečka, nemoc

Lék na všechny neduhy je jednoznačně cibulový čaj. Věřte, že to ani nechutná tak špatně jak to zní. Nakrájejte cibulku na jemné kousky, přidejte nastrouhaný zázvor, vymačkejte půlku citrónu a zalijte horkou vodou. Ne však úplně vroucí, abyste všechny vitaminy a zdravé látky nezničili! Čaj si oslaďte jednou lžičkou včelího medu a zázračný nápoj je na světě. Pomáhá při nachlazení a horečce.

Rýma je sice trochu neškodná nemoc, nicméně Vás i tak může brzdit od Vašich dennodenních aktivit. Všude se válí kapesníčky a Váš nos je už celý odřený a rudý. Zapomeňte na drahé spreje do nosu, které navíc poškozují sliznici, ale připravte bylinky a cibuli. Tu opět nakrájíte na drobno, přidáte k bylinkám (třeba heřmánek, řepík, lípa apod.) a zalijte horkou vodou. Nakloňte se nad hrnec, přes hlavu si přehoďte ručník a inhalujte výpary. Nosní dírky se začnou pomalu uvolňovat. Nechte si také trochu oné nakrájené cibulky v misce a než půjdete spát, dejte si tu misku vedle postele, blízko hlavy. Možná to pak v ložnici nebude úplně vonět, ale rýmy se zbavíte za 3 dny.
cibule, rostlina

A nakonec, bolest v krku. Asi nejotravnější onemocnění, kdy ani nemůžete mluvit. V takové situaci Vám opět pomůže naše oblíbená zelenina, nadrobno nakrájená. Dejte ji do misky a zalijte včelím medem. Misku poté přikryjte potravinovou fólií a dejte alespoň na půl hodiny do lednice. S medem cibule pustí šťávu, kterou pak přecedíte a vypijete.

Občas při kdejakém neduhu ihned běžíme do lékárny a necháme tam spoustu peněz za sirupy a tablety, které nám v závěru ani nepomohou. Přitom ten pravý lék je kolikrát doma ve spižírně.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup