Krásy ostrova Jersey

Kdybyste dostali jako úkol najít na mapě světa ostrov jménem Jersey a nikdy před tím o něm neslyšeli, hledali byste poměrně dlouhou dobu. I když se nejedná o žádného prcka, jeho poloha je spoustě osob neznámá. Naleznete jej v průlivu Lamanche, který se nachází mezi Velkou Británií a Francií. I přes to, že se nachází jen pár kilometrů od pobřeží, jež se proslavilo hlavně díky své poměrně krvavé historie během druhé světové vláky, kterým je Normandie, a ještě k tomu na Normanských ostrovech jedná se o závislé území právě Velké Británie. Pokud tedy ovládáte alespoň základy anglického jazyka, jistě nebudete mít problém, protože právě angličtina je úředním jazykem. Pochodíte zde ovšem i s francouzštinou. Místní mezi sebou komunikují i jerseyštinou. Turisté, kteří již tento ostrov navštívili se shodují na tom, že se jedná opravdu o dechberoucí místo, které stojí za to svou návštěvou poctít. Neváhejte a podívejte se na levné letenky z Prahy, díky kterým se zde jednoduše a pohodlně dostanete za poměrně krátkou dobu.

anglické vlajkyZdejší obyvatelé jsou pyšní hlavně na historii ostrova, která dýchá opravdu ze všech koutů. Není divu. I když se jedná o ostrov a člověk by řekl, že se zde civilizace dostala později než na jiné části naší země, není tomu tak. Dokazují to archeologické nálezy již z období paleolitu. Konkrétně se jedná o pozůstatky neandrtálské civilizace. Ostrov se pyšní také zachovalými starodávnými hrady, z nichž nejznámějšími jsou bezesporu hrad Mont Orgueil a ostrovní hrad Elizabeth Castle, jehož návštěvu lze krásně skloubit s vyjížďkou na lodi a nedaleko ležícím hlavním městem Saint Helier. Toto město vás uchvátí hlavně překrásnou architekturou a přímo strhující atmosférou.

výběr sýrů

Milovníci novější historie, hlavně tedy z řad mužů, si přijdou na své při prohlídce válečných tunelů, které zde byly budovány v období druhé světové války, nebo při návštěvě vojenského muzea. Ženy se mohou vypravit za krásami přírody do rezervace Longis anebo za sluncem na nejznámější pláž Saye.

Jersey se také proslavilo pěstováním stejnojmenného skotu, který se pyšní jedním z nejvyšších obsahů bílkovin a tuku ve svém mléce. Vznikají pak tedy opravdu kvalitní sýry s netradičním aroma, které jistě potěší chuťové buňky i těch největších gurmánů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup