Jak poznat bezpečnou půjčku

Podle posledních průzkumů jsou lidé stále více zodpovědní při hledání a uzavírání úvěrových smluv. A to jak v oblasti dlouhodobých úvěrů, tak i krátkodobých půjček. Krátkodobá půjčka je většinou poskytována jednorázově a jedná se o sumu v řádu několika set nebo tisíc korun.

  • I v tomto případě je ale nutné najít takovou, která je bezpečná.
  • Jak na to?
  • Může vám pomoci index odpovědného úvěrování.

Ten je dvakrát ročně sestavován na základě různých parametrů. Patří mezi ně zejména náklady na půjčku, její vstřícnost ke klientovi ze strany poskytovatele a také její transparentnost. Všechny tito ukazatelé jsou základními informacemi při výpočtu férovosti a odpovědnosti konkrétních věřitelů.

  • Srovnání těchto věřitelů lze snadno najít na internetu a poté se zorientovat tak, aby byla půjčka co nejvýhodnější a také bezpečná.

Jak poznat bezpečnou půjčku

Licence není zdaleka zárukou solidnosti

I přesto, že jsou i nebankovní poskytovatelé prověřováni a pro jejich činnost je nutná licence od ČNB, stále se najde dost těch, díky kterým byste se mohli v budoucnosti dostat do neřešitelné situace v podobě předlužení. A nikdo jistě nechce zažít chvíli, kdy je mu předán exekuční příkaz.

  • Srovnávače půjčekjsou běžnou součástí internetových stránek, na kterých jsou uvedeni poskytovatelé finančních produktů.

Jedním z nejznámějších webových nástrojů v oblasti bankovních produktů je hypoteční kalkulačka. Ta vás po uvedení základních informací navede na úvěry, které jsou pro vás nejvýhodnější a nejvhodnější.
Některé produkty je ale nutné hledat pouze pod označením nebankovní půjčka.

  • Například rychlá půjčka je poskytována prakticky pouze v nebankovní sféře.
  • Šanci tu mají také žadatelé, kteří mají záznam v registru dlužníků.

Krátkodobé i dlouhodobé úvěry u nebankovních poskytovatelů patří také do kategorie půjčka bez registru. Navíc není u krátkodobých úvěrů zapotřebí ručitel jako třetí osoba a ani není nutné ručit svým majetkem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup